piątek, 30 grudnia 2011

Lato

Pani Lato jest typem chłodnym i subtelnym. Wstępuję w ok. 60% w populacji polskiej.

Skóra
Typ lato ma łagodniejszą kolorystykę niż zima. Często występuje różowy, co sprawia, że skóra wydaje się gładka, „przeświecająca”, „porcelanowa”. Karnację tę ma wielu Skandynawów, Brytyjczyków, Europejczyków, o jasnej i bladej cerze z różowobeżową lub bladobeżową skórą od średnio nasyconych do głębokich odcieni. Skórę lato ma cienką i wrażliwą, bladą  z tendencją do rumienienia się.       

Włosy
Osoby charakteryzowane przez lato często mają włosy blond od białych, przez popielate, aż po delikatne zażółcone odcienie. Jednakże z wiekiem kolor ten z reguły ściemnia się do popielato brązowego z domieszką szarego. Popularnie nazywa się ten kolor „mysim”. Ogólnie, Lato siwieją stopniowo i łagodnie, a włosy nabierają zabarwienia soli z pieprzem.


Oczy są niebieskie, szare, szaroniebieskie, mglisto niebieskie, niebieskoszare lub czasem piwne, bywa, że z domieszką zielonego. Czyli podobnie jak u kobiety-wiosny. Białka oczu są raczej stonowane i kremowe.

Usta
Usta Lata mają delikatny, różowy odcień



Kolory





Najlepsze kolory dla Lata:
Kolory chłodne, delikatne, stonowane, lekko przytłumione, przymglone.

Kolory zabarwiające: błękit i róż.



Biele: mleczne, szarawa, kredy.
Żółcienie: waniliowa, chryzantemowa, słomy, cytrynowa.
Róże: bieliźniany, stary róż, fuksji, pomadkowy.
Czerwienie: malinowa, żurawinowa, arbuza, rubinowa, jasnego burgunda, wiśniowa.
Fiolety: fiołkowy, wrzosowy, lawendowy, indygo.
Błękity: błękit mglisty nieba, szafirowy, świetlany.
Niebieskości: lawendowa, stalowa.
Granaty: grafitowy, atramentu.
Zielenie: szafirowa, szałwii, mięty, świerku.
Beże: żwiru, kakaowy, kamienny.
Brązu: gorzkiej czekolady, mleczno-kawowy, brunatno-szary.
Szarości: srebrzysta, starego srebra.
Czerń: czerń grafitowa.

Metale o odcieniach: białym i srebrzystym.

Dodatki
· Stonowane, kobiece
· Biżuteria – srebro stare, szlachetne, matowe, białe złoto, platyna. Kamienie: diamenty, perły o chłodnym zabarwieniu, beżowe lub srebrne, rubiny, granaty, opale, agaty, nefryt.



Oprawki okularów:
Delikatne, nie rzucające się w oczy., stare srebro, metalowe, białe, przydymione plastiki.

Wzory:
· Drobne kwiatki, nieduże paski i kropki, monochromatyzm.



czwartek, 29 grudnia 2011

Wiosna

Pewnie każdy słyszał o czterech typach urody kobiecej nazwanych tak samo jak cztery pory roku. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma typów „czystych”. Ja, jako kobieta-lato, miewam domieszki wiosny, czyli typu zupełnie zbliżonego kolorystycznie. Warto jednak wiedzieć co nieco o swoim typie, żeby odnaleźć się w gąszczu barw. To z kolei pomoże podkreślić pewne elementy urody, które być może do tej pory nie były dopieszczane, wybrać odpowiednie cienie do powiek, szminkę lub kolor bluzki. Zaczynamy od kobiety-wiosny:





Kobieta-wiosna jest ciepłym typem kolorystycznym. Jej cera ma często odcień brzoskwiniowy lub złotawy, ewentualnie bliski kości słoniowej. Wiosna może być posiadaczką piegów. Jeśli jest blondynką (a najczęściej jest), włosy mają ciepły odcień, kojarzący się z barwą kłosów pszenicy. Może być też rudawy lub złamany ciepłym brązem. Jeśli kobieta-wiosna ma ciemniejsze włosy, jest to zawsze ciepły brąz i… tutaj bardzo zbliża się do kobiety-jesieni, również ciepłego typu urody. Wiosna starzeje się bardzo ładnie i długo nie wygląda na swoje lata. Siwizna ma odcień żółtawy.

Wiosna powinna sobie wybierać ciepłe, żywe i jasne kolory. Z grafitem na powiekach raczej ostrożnie, choć i on nie jest zakazany. Pamiętajmy jednak że każdy ma swój gust i wolną wolę wyboru. Nie można człowieka zamknąć w jednej szufladce. Jeśli którejś wiośnie pasują kolory z ciemnej strony palety, to niech je stosuje. Nie ma wiosen absolutnych i wzorcowych, tak jak nie ma wzorcowych zim, lat czy jesieni. Dlatego zawsze należy brać poprawkę na siebie, bo każdy z nas jest niepowtarzalny.

Jaki kolor włosów wybrać?
Jeśli wiosna chce się pozbyć swojego pięknego, naturalnego blondu, to niech wybiera kolory z ciepłej palety. Po prostu ciepłe brązy. Broń Boże czerń! Jeśli rozjaśnia swój blond, to nigdy nie na platynę.


Dodatki
Torebki, apaszki, naszyjniki, kolczyki, bransoletki – wszystko to powinno być delikatne. Ważne, żeby urodę wiosny podkreślić, a nie ją stłamsić i przysłonić.


wtorek, 27 grudnia 2011

KĄPIELE



Za oknem zimno i ponuro, brakuje energii, odczuwamy stres i napięcie. Jedną z najlepszych rzeczy na taką pogodę jest niewątpliwie kąpiel relaksacyjna. Możemy iść do SPA lub zrobić sobie Spa we własnej łazience.  Zamknij drzwi, zapal świece i zrób sobie kąpiel z dodatkiem ziół, soli czy olejków.

Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji, dzięki którym szybko i tanim kosztem zrelaksujesz się w domowym zaciszu.

Kąpiel rumiankowo-lipowa
Przyniesie ulgę oraz oczyści skórę. Wystarczy mieć przygotowane 100g kwiatu rumianku oraz 150g kwiatu lipy. Zioła zalej wrzątkiem, tak, aby były całkowicie zanurzone. Po upływie ok. 20 minut napar dodaj do wody w wannie. Kąpiel jest doskonałym sposobem na odpoczynek, gdy wieczorem czujesz się osłabiona, zestresowana lub zmęczona po pracy. Kąpiel ta nawilży skórę, złagodzi stany zapalne, przyśpieszy gojenie się ran.

Kąpiel szałwiowa
Ma działanie oczyszczające i regenerujące. Aby ją przygotować potrzebujesz dwie garści szałwii i jedną garść rumianku. przygotowujemy tak jak kąpiel powyżej.
Kąpiel szałwiową stosuje po intensywnym wysiłku fizycznym oraz jesienią i zimą. Ochroni wtedy twoje ciało przed wychłodzeniem oraz pobudzi krążenie krwi. A także pomaga osobom mającym chandrę, zmęczonym i wyczerpanym.


kąpiel jodowo-bromowa

wytwarzana jest z 17,5% solanki jodkowo- bromkowej, żelazistej ze znaczną zawartością jonów wapnia i magnez. Zawiera szereg bio-pierwiastków: mangan, miedź, cynk, żelazo, działających równolegle z wyżej wymienionymi makroskładnikami. Obecność znacznych ilości jodków  i bromków obok chlorku sodowego, decyduje o przydatności soli do celów leczniczych oraz poprawy i utrzymania ogólnej kondycji organizmu.  


Wskazania do stosowania kąpieli jodowo - bromowych:
  • w schorzeniach reumatycznych
    • reumatoidalne zapalenie stawów
    • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
    • choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów
    • zapalenia reumatyczne mięśni i ścięgien
    • zapalenia korzonków nerwowych
    • schorzenia pourazowe narządu ruchu
    • rekonwalescencja
  • w chorobach przemiany materii
    • dnawe zapalenie stawów
    • profilaktyka niedoczynności tarczycy        
  • w dermatologii jako środek pomocniczy
    • łuszczyca, rybia łuska, wyprysk przewlekły, nerwice naczyniowe        
  • w chorobach układu naczyniowego
    • zaburzenia ukrwienia obwodowego kończyn
 Kąpiele można stosować w stanach zmęczenia organizmu, w celu poprawy ogólnej kondycji fizycznej.

Przeciwwskazania:
nadczynność tarczycy, wszystkie ostre stany zapalne, zaawansowane stany chorobowe związane z: niewydolnością krążenia, chorobami naczyń wieńcowych, zaburzeniami rytmu serca, czynnymi procesami gruźliczymi, nadciśnieniem tętniczym, psychopatiami, nadczynnością tarczycy, zaawansowana ciąża.



Kąpiel taką przygotowujemy z gotowego płynu lub soli którą można kupić w drogeriach sklepach zielarskich czy aptekach. Dodajemy do wody w ilości podanej przez producenta.








Kąpiele relaksacyjne przynoszą wiele dobrych dla ciała i ducha efektów:

- relaks

- rozluźnienie mięśni

- lepszy przepływ krwi i limfy

- działanie pobudzające lub rozluźniające 



niedziela, 25 grudnia 2011

Olejki pielęgnacyjne cz II


Olejek Migdałowy

Ulubiony przez Włoszki kosmetyk.  otrzymuje się go dzięki wyciskaniu migdałów, które zawierają ok. 50 % tłuszczu. Można go uzyskać ze słodkich i gorzkich migdałów, lecz do celów kosmetycznych stosowana jest jedynie odmiana słodka. W kosmetyce olej migdałowy używany jest głównie jako składnik balsamów i kremów, lecz z powodzeniem może być stosowany samodzielnie jako odżywka dla włosów i skóry. Rozprowadzony na skórze nie pozostawia tłustej i lepkiej warstwy, szybko się wchłania. Nadaje się do pielęgnacji każdego typu skóry - szczególnie polecany jest dla cery wrażliwej, bardzo suchej i dojrzałej. Bez obaw można go używać do pielęgnacji delikatnej skóry dzieci - to bardzo dobra alternatywa dla chemicznych oliwek.  
Po zmieszaniu z innymi olejkami może być używany do aromaterapii. 


Właściwości:
Regeneruje i rozpieszcza suchą skórę.
Pomaga utrzymać właściwe nawilżenie skóry.
Doskonale nawilża podczas masażu.
Regeneruje i nabłyszcza włosy.
Pomaga powstrzymać proces starzenia.
Odżywia skórę pomagając zachować ją delikatną i gładką.



Olej migdałowy zawiera szereg naturalnych substancji odżywczych, takich jak proteiny, sole mineralne oraz witaminy A, E, D i z grupy B. Witaminy A i E zaliczane są do „witamin młodości”, które pozytywnie wpływają na jędrność i elastyczność skóry, opóźniając procesy starzenia. Witamina D chroni skórę od negatywnych czynników zewnętrznych, zaś witaminy z grupy B zapobiegają odwodnieniu komórek. Olej migdałowy zawiera również duże ilości kwasu linolowego i oleinowego, które zmiękczają naskórek i wzmacniają lipidową barierę ochronną skóry. 


Naturalna odżywka do włosów

Olej migdałowy to także naturalne remedium na matowe, suche i zniszczone włosy. Dzięki niemu odzyskają witalność i blask. Aby odżywić osłabione kosmyki, wystarczy wetrzeć w nie olej migdałowy, pozostawić na głowie na pół godziny i następnie umyć szamponem. Po takim zabiegu włosy będą nawilżone, błyszczące i bardziej miękkie. Jeśli przed wyjściem na plażę lub basen posmarujemy olejem końcówki włosów, będą one zabezpieczone przed chlorem, słońcem czy wiatrem.
                       







czwartek, 22 grudnia 2011

Olejki pielęgnacyjne




Olejek sandałowy należy do najcenniejszych olejków eterycznych – znajduje zastosowanie w kosmetyce, medycynie naturalnej, a ponadto od wieków uważany jest za afrodyzjak.
Olejek otrzymywany jest z drewna sandałowca rosnącego w Australii i południowo-wschodniej Azji. W składzie olejku wyróżnić można między innymi seskwiterpeny, borneol i kurkumeny. Związki te decydują o przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych właściwościach olejku.



Olejek sandałowy stosowany jest w bezsenności, stanach lękowych, napięciu nerwowym jako środek uspokajający. Wspomaga leczenie infekcji dróg moczowych i cewki moczowej oraz likwiduje wzdęcia i kolki, działając rozkurczowo na jelita. Wykazuje łagodne właściwości wykrztuśne, zalecany jest więc do inhalacji przy nieżytach dróg oddechowych. Zewnętrznie stosowany jest przy trądziku, ukąszeniach, grzybicy, a także do płukania włosów w przypadku łupieżu i łojotoku. Kąpiele z olejkiem są pomocne w stanach zapalnych, natomiast masaże łagodzą bóle mięśni i nerwobóle. Uważa się, że olejek sandałowy ma działanie afrodyzjakalne.

Inhalacje

Do gorącej wody dodajemy 5-10 kropli olejku i wdychamy opary przez 10-15 minut.

Masaż

5 kropli olejku sandałowego mieszamy z olejkiem bazowym – oliwą z oliwek, olejkiem ze słodkich migdałów bądź olejkiem z pestek winogron.

Kąpiel

5-10 kropli olejku rozcieńczamy w łyżce miodu bądź mleka i dodajemy do wody.







Olej kokosowy (masło kokosowe, tłuszcz kokosowy) - olej otrzymywany poprzez tłoczenie i rozgrzanie twardego miąższu orzechów palmy kokosowej. Spotykany najczęściej jako rafinowany, odkwaszany i wybielany. W postaci płynnej jest lekko żółty. W temperaturze poniżej 25°C przybiera wygląd przypominający ścięty, biały tłuszcz. Bardzo rzadko występuje w sprzedaży jako olej tłoczony na zimno, który pozostawiony jest jako naturalny, z typowym, kokosowym zapachem, przez co jest bardzo cennym, poszukiwanym i drogim produktem. Rafinowana wersja jest prawie bezzapachowa.



Skład:
zawiera nasycone kwasy tłuszczowe (ok. 80-90%):
40-50% kwasu laurynowego C12
15-20% kwasu mirystynowego C14
7-12% kwasu palmitynowego C16
5-11% kwasu kaprylowego C8
4-9% kwasu kaprynowego C10
1,5-5% kwasu stearynowego C18
1-1,5% kwasu kapronowego C6
oraz nienasycone kwasy tłuszczowe:
4-10% kwasu oleinowego C18
ok. 2% kwasu linolowego C18
do 0,2% kwasu linolenowego C18



Kwas laurynowy występuje w naturze w dużych ilościach tylko w orzechu kokosowym i w mleku matki, gdzie wraz z pokarmem dostaje się do organizmu dziecka i tam buduje jego odporność od samych narodzin. 
Kokos awiera również witaminę B2, B6, C i E oraz kwas foliowy, potas, wapń, magnez, fosfor, żelazo, sód i cynk. 

Olej kokosowy ma silne właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne, buduje odporność organizmu. Używany jest do leczenia bardzo wielu schorzeń i dolegliwości, takich jak: bóle zębów, trądzik, opryszczka, wypryski, egzema, zapalenia i owrzodzenia skory, syfilis, łysienie, siniaki, oparzenia, kaszel, przeziębienia, gorączka, osłabienie odporności, choroby układu trawienia, wrzody, kamienie nerkowe, bolesne i nieregularne miesiączki, niedobory witamin, astma, osteoporoza i wiele innych.
Olej kokosowy zawiera naturalne antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki, spowalniając procesy starzenia się skóry, sprawiając jednocześnie, że staje się ona jędrna i elastyczna. Olej ten stosowany jest jako lek przy chorobie Crohna (wrzodziejące zapalenie jelita grubego) i przy cukrzycy.
Olej kokosowy jest też pierwszym tłuszczem, który nie przyczynia się do budowy tkanki tłuszczowej, a wręcz przeciwnie, pobudza przemianę materii i wspomaga ubytek wagi przy nadwadze.



wtorek, 20 grudnia 2011

Gumki!

Nie warto wyrzucać pieniędzy na tanie gumki z rynku, które po 3 założeniach nadają się już tylko do wyrzucenia. Lepiej zaopatrzyć się w droższe dodatki, lepsze jakościowo, które posłużą nam kilka lat. Gumka musi dobrze trzymać spięte włosy, ale nie może ich szarpać.  Musi łatwo się zakładać i dobrze ściągać. Jeżeli spełnia te warunki to na pewno będziemy z niej bardzo zadowoleni. Kolorowe gumki do włosów w prosty i szybki sposób ożywiają fryzurę, odmieniają. Warto więc zaszaleć w tej sferze.


Kilka ciekawych przykładów  :)
























Najbardziej spodobały mi się propozycje gumek  do włosów  od Betsey Johnson.         
              



                                                                (www.betseyjohnson.com)

poniedziałek, 19 grudnia 2011

Ozdoby!

Przepiękne upięcia można ślicznie ozdobić dodatkami :) Ozdoby mogą być klasyczne, stonowane, frywolne i awangardowe. Oto kilka które szczególnie wpadły mi w oko :) Jak dla mnie bardzo ciekawy pomysł na zbliżającego się sylwestra :)










 Najbardziej przemawiają do mnie ozdoby z piór. Przepięknie komponują się z włosami, są lekkie, nadają fryzurze dynamiki. Można z nich robić przeróżne wpinki, dopinki, kompozycje, można łączyć je ze wszystkimi dodatkami. Są ponadczasowe i zawsze zachwycają :)



sobota, 17 grudnia 2011

Afro

Fryzura afro to włosy kręcone ułożone stercząco - te z brzegu na boki, pośrodku ku górze tak, aby fryzura tworzyła kształt kuli. Taką fryzurę można zrobić samodzielnie (z drobną pomocą koleżanki, siostry czy mamy :p )  lub najprościej iść do fryzjera. Wykonujemy ją za pomocą cienkich papilotów, czyścików do fajek lub specjalnych drucikowych wałków. Włosy zaplata się na sprężynki i z powstałych loków układa się fryzurę. Jest to fantastyczny pomysł na imprezowe wieczory.

A o to kilka przykładów:







piątek, 16 grudnia 2011

Domowe sposoby na piękne włosy.

Skrzyp polny jest prawdziwą skarbnicą łatwo przyswajalnej krzemionki, co czyni z niego zioło o wyjątkowych właściwościach pro zdrowotnych i zapobiegających przedwczesnym procesom starzenia.

Skrzyp polny działa przeciwbakteryjnie, remineralizująco i regenerująco. Ziele jest cennym źródłem flawonoidów, potasu i  krzemu, którego duże ilości niezbędne są w prawidłowym funkcjonowaniu tkanek szybko rosnących, czyli występujących w skórze, włosach i paznokciach. Krzem jest pierwiastkiem śladowym, którego poziom w organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem. Pierwiastek ten skutecznie powstrzymuje siwienie włosów, wzmacnia kruche paznokcie i włosy oraz zwiększa odporność na grzybice i zakażenia bakteryjne.


Skrzyp polny na włosy: odbudowuje włosy, sprawia że stają się grubsze i mocniejsze.Płukankę przygotowujemy z 3 łyżek skrzypu i 4 szklanek wody. Całość gotujemy, tak długo aż zostanie połowa wywaru. Włosy płuczemy zaraz po umyciu.


 Rumianek

Napar z rumianku stosowany zewnętrznie i wewnętrznie posiada działanie przeciwzapalne, rozkurczowe, antybakteryjne, regulujące trawienie, moczopędne, uspokajające i przeciwbólowe. Stanowi składnik wielu mieszanek ziołowych i leków ziołowych. W warunkach domowych znajduje szczególne zastosowanie jako bezpieczny środek higieniczno-leczniczy dla małych dzieci i osób starszych. W przemyśle perfumeryjnym rumianek jest surowcem używanym do produkcji mydeł, szamponów, kremów, toników, maseczek i płynów kąpielowych.


Rumianek na włosy: pomaga pozbyć się łupieżu i problemu przetłuszczających się włosów. Nadaje włosom złotawego połysku. Ma działanie odkażające i przeciwzapalne.
Dwie garście suszonego rumianku zalewamy litrem wrzącej wody. Odstawiamy przykryty napar na 20 minut. Odcedzamy i płuczemy włosy przez parę minut. Stosujemy przy każdym myciu.


Aloes - spożywany codziennie podwyższa biologiczną sprawność organizmu i wzmacnia naturalne mechanizmy obronne. Polepsza wchłanianie substancji odżywczych, dlatego warto nim popijać przyjmowane na co dzień witaminy i inne suplementy dietetyczne. Może służyć również jako znakomity środek odżywczo-stymulujący, regulujący prawidłowe funkcje wszystkich tkanek naszego organizmu.


Aloes na włosy: łagodzi podrażnienia i nawilża skórę głowy. Regeneruje zniszczone włosy.
Na wzmocnienie włosów możemy przygotować maseczkę aloesową. Miksujemy 5 liści aloesu z łyżką miodu, 1/3 szklanki ciepłej wody i dwoma łyżkami oliwy z oliwek. Nakładamy maskę na pół godziny przed myciem włosów i owijamy głowę folią lub ręcznikiem. Możemy dodatkowo podgrzac suszarką :)

czwartek, 15 grudnia 2011

MIX RYBNIK



W naszym mieście ukazuje się  sympatyczny magazyn lokalny Rybnika i okolic "Mix Rybnik".


 Nie cały miesiąc temu, kilka osób owocnie pracowało nad sesją do 3ciego numeru  "Wieczór wigilijny" m.in. i ja - zajmowałam się stylizacją fryzur. A o to efekty pracy: 









Zachęcam również do przeczytania magazynu :) Magazyn ma bardzo ciekawą formę, znajdują się tam treści nie tylko dla kobiet ale również i dla mężczyzn. Dodatkowo ciekawostki kulinarne, modowe, motoryzacyjne, kosmetyczne i wiele innych wartych uwagi! Warto przeczytać!

środa, 14 grudnia 2011

KAWITACJA



Peeling kawitacyjny to zabieg polegający na oczyszczeniu skóry za pomocą ultradźwięków.Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek przebiega bezpiecznie i bezboleśnie. Peeling kawitacyjny działa na skórę łagodnie poprzez przyjemne, naturalne wibracje. Zastosowanie tego urządzenia pozwala na głęboką regenerację skóry poprzez błyskawiczne i efektywne jej odnowienie oraz oczyszczenie na dużej głębokości.
 
Peeling kawitacyjny pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zaskórników, wągrów i bakterii.
Głębokie oczyszczenie porów pozwala na lepszą wymianę jonów i natlenienie skóry, przygotowuje skórę do wszelkich kosmetycznych aplikacji, odbywa się naturalna, głęboka penetracja produktów bez zastosowania prądu, efekt wzbudzonej energii powoduje, że poziom melaniny spada, a odbarwienia i skazy cery znikną.
Peeling kawitacyjny może być stosowanyprzy skórze bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, a także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się.
Peeling kawitacyjny można przeprowadzić na całym ciele.
Bardzo dobre efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z sonoforezą ( wtłaczaniem substancji za pomocą ultradźwięków). 

Efekty:
  • oczyszczenie skóry
  • ujędrnienie tkanek (mikromasaż)
  • leczenie trądziku
  • usuwanie martwych komórek, zaskórników
  • stymulacja metabolizmu komórek
  • efekt rozjaśnienia skóry

Podczas zabiegu wykorzystywana jest fala elastyczna, która:

- rozjaśnia przebarwienia i plamy
- dotlenia i bardzo mocno nawilża skórę
- poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
- przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych
- odmładza skórę poprzez głęboki mikro-masaż
- przyspiesza przenikanie i aktywację kosmetyków w głąb skóry
- poprawia strukturę blizn
- pozostawia nadzwyczajnie odmłodzoną, odświeżoną i zregenerowaną skórę
- powstrzymuje tyrozynazę
- bezboleśnie i dokładnie czyści skórę szybko rozpylając i usuwając guzki z porów

Wibracja ultradźwiękowa i jej efekt cieplny dla mięśni stale uaktywnia skórę, dzięki czemu eliminuje zmarszczki i ujędrnia mięśnie.

Lekka wibracja o ponaddźwiękowej prędkości.

Wibracja ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości transformuje strukturę cząsteczkową i uwalnia substancje nadmiarowe związane z cząsteczką, zmienia strukturę molekularną cząsteczek, uwalnia zbędne substancje nagromadzone wokół komórek. Wzrasta przy tym metabolizm komórek, rozdrabniają się zwapnienia, przyspiesza się krążenie krwi, wzmacnia się tkanka skórna.. Funkcja ta łagodzi mikrokurcze mięśniowe i spastyczne, rozprasza zwapnione substancje, porusza przeciwciała strącające, stymuluje krążenie krwi, poprawia strukturę blizn.

Metabolizm biochemiczny.

Przy wibracji ultradźwiękowej zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i przyswajanie składników odżywczych, a więc metabolizm.

Reakcja chemiczna.

Wibracja ultradźwiękowa katalizuje lokalne reakcje chemiczne, wyrównuje poziom podstawowych i niezbędnych substancji w komórkach.

Efekt wzmożonej aktywności cieplnej.

Mechaniczna wibracja ultradźwiękowa skutkuje przyśpieszeniem ruchów komórek (wibracją), które w ten sposób gromadzą ciepło mogące uaktywnić wiele kataliz i zwiększyć szybkość reakcji. Aktywują się różne enzymy i reakcje wewnątrzkomórkowe, zwiększa metabolizm komórkowy. Przez stosowanie efektu oczyszczającego bezpiecznie i skutecznie usuwa zastarzałe zrogowacenia, martwe komórki i zabrudzenia, głęboko oczyszcza pory. 





Przeciwwskazania do zabiegu:


nowotwory oraz stany po ich usunięciu, 
ciąże, 
gruźlica,
skazy krwotoczne, 
niewydolność krążenia, 
zaburzenia rytmu serca, 
obecność rozrusznika serca, 
zaburzenia ukrwienia obwodowego, 
zakrzepowe zapalenie żył, 
ostre procesy zapale oraz stany gorączkowe, 
ciężki stan ogólny, 
wyniszczenie organizmu, 
nie zakończony wzrost kości, 
stany po terapii promieniami rentgenowskimi, 
obecność w tkankach metalowych ciał obcych, 
nerwica wegetatywna znacznego stopnia, 
nerwobóle niewyjaśnionego pochodzenia.


 Przebieg:
Czas zabiegu: 60 minut
Zalecana ilość zabiegów: 4-6 zabiegów - leczniczo
Częstotliwość: 1-2 razy w tygodniu
Podtrzymanie efektu: 1 zabieg w miesiącu