I jak się podobają?
sobota, 28 stycznia 2012
Monotonii mówimy nie!
Precz z monotonią! Jeden kolor na paznokciach to zdecydowanie za mało. Więc zaszalejmy- małe dzieła sztuki na poprawę humoru nie tylko swojego ale również otoczenia.
poniedziałek, 23 stycznia 2012
johnny bravo
Przygotowując się na jutrzejszą sesje, przypomniały mi się męskie fryzury lovboy'a z lat 70 :) Teraz rzadko kiedy można spotkac taki rodzaj uczesania na przysłowiowym chodniku, a szkoda! Bo ( oczywiście to kwestia gustu) dodawały dużo uroku :)
Najbardziej znanym przedstawicielem tego nurtu uczesania był oczywiście johnny bravo.
Nowoczesne fryzury nawiązujące do stylu lat 70tych :)
I żeby damskiej części nie było przykro- wersja dla kobiet:
i to za co kochamy Johnny'ego:
niedziela, 15 stycznia 2012
Wpinki
Były już gumki i duże ozdoby więc teraz pora na wpinki :) czyli małe wsuwki zakończone ozdobami. Można je wpiąc i dopiąc wszędzie ( gdzie tylko będą się trzymały). Służą zarówno do ozdoby prostego końskiego ogonka jaki i wyrafinowanych koków. Kilka ciekawych propozycji znalezionych w sieci:
Chciałam również polecic stronę, można tu zakupic bardzo ciekawe dodatki:
http://www.fantazyjne.pl/dodatki/
piątek, 13 stycznia 2012
Aroma
Historia od czasów najdawniejszych wskazuje, że ludzie używali olejków eterycznych do wielu różnych celów, wśród których działania terapeutyczne były najważniejsze. Zarówno biblia jak i stare księgi indyjskie, egipskie papirusy, czy antyczne chińskie recepty zawierają opisy olejków eterycznych. Są opisane w literaturze starożytnej, w legendach i poezji. Wśród wielu interesujących historii czystym przykładem aromaterapii jest to, że cierpiąca na bezsenność Kleopatra napełniała poduszki płatkami róż, co zapewniało jej dobry sen i piękne marzenia senne. Współczesne badania wykazały, że olejek różany zawiera składniki o działaniu relaksującym i nasennym. Wiele znanych w medycynie ludowej sposobów leczenia opiera się na bezpośrednim lub pośrednim stosowaniu olejków eterycznych.
Kąpiel aromaterapeutyczna to 15-30 minutowe zanurzenie się w ciepłej wodzie, do której dodano 10 kropli mieszaniny olejków na wannę. Przy kąpieli tylko nóg lub rąk należy odpowiednio do pojemności naczynia zmniejszyć ilość olejku. Po kąpieli skóry nie należy spłukiwać tylko wytrzeć.
Kompres aromaterapeutyczny jest formą miejscową kąpieli aromaterapeutycznej gdzie stosuje się przykładanie miejscowe ręcznika lub waty nasączonej roztworem 5-10 kropli olejku w połowie szklanki ciepłej wody.
Aromaterapia w powietrzu to klasyczne inhalacje lub rozpylanie albo odparowywanie olejków w pomieszczeniu, w którym przebywa pacjent. Inhalacje robi się bądź nad naczyniem z gorącą wodą, do którego wkroplono 5-10 kropli mieszaniny olejków. Typowa aromaterapia w powietrzu to rozpylanie olejków rozpuszczonych w wodzie przy pomocy ogrzewanego świeczką kominka. W zależności od pomieszczenia stosuje się do 10 kropli mieszaniny olejków na zabieg.
APATIA
Mięty pieprzowej
Rozmarynowy
Tymiankowy
Hyzopowy
Rozmarynowy
Tymiankowy
Hyzopowy
Kopru włoskiego
Rozmarynowy
Goździkowy
Sandałowy
Ylangowy
Różany
Rozmarynowy
Goździkowy
Sandałowy
Ylangowy
Różany
Neroli
Petitgrain
Ylangowy
Limetkowy
Majerankowy
Mandarynkowy
ROZDRAŻNIENIE, ZMIENNE NASTROJEPetitgrain
Ylangowy
Limetkowy
Majerankowy
Mandarynkowy
Pomarańczowy
Mandarynkowy
Cyprysowy
Sandałowy
Geraniowy
STRES, NAPIĘCIEMandarynkowy
Cyprysowy
Sandałowy
Geraniowy
Neroli
Różany
Melisowy
Ylangowy
Bergamotowy
Szałwi muszkatołowej
Różany
Melisowy
Ylangowy
Bergamotowy
Szałwi muszkatołowej
Rumianku rzymskiego
Mandarynkowy
Majerankowy
Lawendowy
Melisowy
Różany
DEPRESJEMandarynkowy
Majerankowy
Lawendowy
Melisowy
Różany
Neroli
Ylangowy
Petitgrain
Limetkowy
Pomarańczowy
Drzewa różanego
Ylangowy
Petitgrain
Limetkowy
Pomarańczowy
Drzewa różanego
ZMĘCZENIE UMUSŁOWE
PORANNE ZMĘCZENIE
Mięty pieprzowej
Rozmarynowy
Geraniowy
Bazyliowy
Rozmarynowy
Geraniowy
Bazyliowy
ZABURZENIA TRAWIENIA Różany Kminkowy Kolendrowy Kopru włoskiego Rumianku rzymskiego | BÓLE ARTRETYCZNEI REUMATYCZNE Muszkatołowy z gałki Eukaliptusowy Cynamonowy Goździkowy Cyprysowy Hyzopowy |
WYSOKIE CIŚNIENIE Różany Ylangowy Cytrynowy Hyzopowy Majerankowy Szałwi muszkatołowej | BÓLE GŁOWY, KAC Rumianku rzymskiego Majerankowy Lawendowy Bazyliowy Różany |
PRZEZIĘBIENIA, GRYPY, KATARY, KASZEL Anyżowy Sosnowy Tymiankowy Eukaliptusowy Miety pieprzowej Drzewa herbacianego | BÓLE KOBIECE Rumianku rzymskiego Mięty pieprzowej Lawendowy Geraniowy Cyprysowy Melisowy |
INFEKCJE SKÓRY GRZYBICE, TRĄDZIK ŁUPIEŻ, EGZEMA Sandałowy Jałowcowy Paczulowy Lawendowy Bergamotowy Drzewa herbacianego | CELLULITE „POMARAŃCZOWA SKÓRKA” Cyprysowy Geraniowy Jałowcowy Kminkowy Paczulowy |
O CZYM PAMIĘTAĆ:
- Używaj olejków lub mieszanek olejków, których zapach najbardziej Ci odpowiada,
- Nie przekraczaj zalecanych dawek olejków,
- Nie używaj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę,
- Osoby ze skłonnościami do alergii powinny przed zastosowaniem olejków wykonać test alergiczny,
- Pamiętaj o ogólnych przeciwwskazaniach, w przypadku ciąży, uczulenia, wieku dziecięcego, wystawiania skóry na promienie UV stosuj się do zaleceń lekarza.
czwartek, 5 stycznia 2012
Zima
Zima- paleta barw chłodnych, czystych i żywych.
CERA: jasna porcelanowa ( na królewnę Śnieżkę ), różowo-beżowa, oliwkowa o niebieskim odcieniu. ( Często tez pod ten typ urody podciąga się urodę latynoską )
WŁOSY: czarne z niebieskim połyskiem, jasne do ciemno brązowych bądź nawet platynowy blond.
OCZY: szaro-niebieskie, szaro-zielone, przejrzyste niebieskie i zielone, brązy od jasnych do bardzo ciemnych.
KOLORYSTYKA MAKIJAŻU:
Podkład - cała gama beżu z wykluczeniem ciepłych odcieni,
róże- chłodne, jasne, czyste,
cienie- czysta biel, srebro, jasne popielate szarości, chłodne odcienie żółci, stalowe odcienie błękitu, zieleni, fioletu, granat, szafir, grafit, czerń, lawenda, kobalt, ametyst, ciemne purpury, kakaowe brązy,
pomadki- żywe, chłodne róże, śliwki, nasycone czerwienie, maliny, koral.
Zima często ma taki kolor włosów, że nie musi go podkreślać w żaden sposób. No, chyba że pojawiają się pierwsze siwe włosy, co niestety u zim zdarza się dość wcześnie. Zima starzeje się brzydko. Siwiznę dość szybko trzeba chować, bo jej odcień jest dość brzydki, szary. Kobieta-zima znakomicie wygląda w czerni. Może to być czerń granatowa, fioletowa, z odcieniem czerwieni lub każda inna. Ciemny, czekoladowy brąz również mile widziany. Fiolety, bordo – oczywiście też, tylko często na włosach zimy po prostu ich nie widać lub widać w nieznacznym stopniu. Kasztanom i rudościom dziękujemy. Rudy kompletnie nie jest dla zim. Jeśli uda się zimie rozjaśnić włosy do blondu, to powinna zadbać o to, by był to bardzo jasny i zimny blond.
Jak się ubrać?
Kobieta-zima to pani kontrastów. Fantastycznie wygląda w czerni i w bieli, nawet jeśli obie ma na sobie równocześnie. Paleta zimy jest – nomen omen – zimna, mocna i wyrazista. Nie dla niej przytłumione pastele (chyba że nosi w sobie cząstkę kobiety-lata, wtedy tak), nie dla niej rudości i rdzawe brązy (chyba że coś tam ma z kobiety-jesieni).
Typowe przykłady Zimy :
i mój ulubiony :)
Kolory zabarwiające: niebieski i granat.
Biele: żnieżna, zniebieszczona.
Żółcienie: cytrynowa, limonki.
Róże: lodowy, cyklamen, amarantowy, fuksji, pink, czysty.
Czerwienie: wina, matadora, purpurowa.
Fiolety: biskupi, indygo, purpura.
Błękity: lodowy, świetlany.
Niebieskości: ultramaryna, lazuryt.
Granaty: nocy, atramentowy.
Zielenie: butelkowa, świerku, sosny, szmaragdowa.
Beże: kamienny.
Brązy: brunatny, zszarzony.
Szrości: zczerwniona, popiołu, srebra.
Czserń: doskonale pasuje do tej grupy barw.
Subskrybuj:
Posty (Atom)